Úsměvy ALOKIN

Úsměvy ALOKIN

Už jsou to čtyři roky od úplně první tvorby šperku k prodeji. Jsem žena, kterou nadchne, kde co, když je to krásné, má to smysl a taky nějakou tu hodnotu, hloubku... Šperky mě nadchly nebo spíš pohltily zcela a jakmile jsem naplnila všechny svoje šperkovnice a věšáčky, obdarovala všechny okolo, v hlavě nebo spíš v srdci se mi zrodil nápad, ať to mohou mít i ostatní ženy, ať z toho také mají radost a ať jsou prostě krásnějšííí! Moje vize jsou vždycky tak idealistické, že právě v tom je ta obrovská energie toho, že se ze snu stává realita. 

"Nemusí téct, stačí když kape."

Tak krásná vize, ale není ze dne na den a není nikdy taková, jak jsme si jí původně vysnili. Ale to je moc dobře, protože to, co jsem si snila předtím, už bych si nyní vůbec nepřála. Třeba to, že budu každé ženě tvořit šperky na míru a že tak chci "obdarovat" všechny ženy alespoň v ČR. Ha ha, tak za prvé bych se musela naklonovat, za druhé by už to ani jeden klon nebavilo a za třetí o masovost tady přece vůbec, ale vůbec nejde! Právě naopak! Vůbec to neteklo, jen občas sem tam nějaká žena kápla božskou a koupila si šperk. Po dvou letech opravdu intenzivní snahy, intenzivního tvoření a šperkování, obcházení všech svatebních eventů a veletrhů, po několika přehlídkách kolekce šatů, po rozeslání přihlášek do soutěží módních návhářů, kdy absolutně nic nemělo takovou odezvu, jakou jsem v ty chvíle očekávala, najednou zavál svěží vítr...a to právě ve chvíli, kdy jsem to tak zlehla pustila...rozhodně neopustila, ale nechala značku, ať pro změnu ona vede mně. Od začátku jsem o značce silně přesvědčená a to se nezměnilo ani ve chvílích pochybnosti a to je podle mně velmi důležité.

"Srdce je pohon každého zrodu."

A když něco milujete, i přesto, že se to na vás netváří zrovna nejmileji, tak ono se to na vás jednou usměje s vděčností a věrnosti vaší lásky po celou tu dobu. A co je ten krásný úsměv po víc jak třech letech?

První krásný úsměv a úspěch značky Alokin vnímám konferenci Táňi Havlíčkové a její projekt OCTO CODES, tedy módní styly spojené s charakterem osobnosti. Táňu sleduji od začátku, jelikož mě její metoda opravdu upřímně zaujala a dává mi smysl, měla jsem opravdu velkou radost, když na velkou přehlídku dle zmíněných stylů vybraly mezi dalšími návhaři právě značku Alokin na předvedení tzv. extravagatního nebo-li hvězdného stylu. Najednou jsem se objevila na mole vedle Táňi Havlíčkové, autorky úžasné léčivé metody a mohla tak být hrdou reprezentantkou svého stylu, své značky. Byla to skvělá akce a právě tam jsem měla pocit, že značka je na svém místě.

Mimochodem o této metodě a také o portále Octo codes forum, kde najdete a koupíte vše pod rozdělenými kategoriemi dle stylu a tím se tak rychle a snadno zoorientujete a neztrácíte čas přebíráním hromady oblečení a věcí, které k vám neladí najdete zde: www.tectum-forum.cz

Druhou úžasnou zprávou pro značku Alokin je, že poslaný návrh národního kostýmu Alokin pro soutěž ČESKÁ MISS 2017 byl vybrán mezi 12 nejlepších a bude se tedy prezentovat na naší největší národní soutěži krásy! A tady mám opět pocit, že to je ono, to místo, kde Alokin má být. Kolekce šatů, které tvořím nejsou typickou tvorbou moderních návrhářů, které ztvárňují nějaký jev a nedají se tak moc nosit. Alokin je plná barev, šperků, sofistikovaných střihů a tvarů a v neposlední řadě plná ženskosti a záře. A dodala bych ještě optimismu a lásky. Žádné pochmurné zvtárňování nálady či tmavých krajin se ode mně nedočkáte. Ale tím nechci naše návháře nějak hanit, naopak si uvědomuji, jak jsem jiná já, a jak do této sféry nezapadám a je to tak správně. 

Ale hlavní mesage tohoto článku měla být inspirace pro ostatní handmade tvůrce a umělce nebo vlastně pro všechny, kterým srdce říká, že mají tvořit i pro ostatní..., aby to nevzdávali třeba proto, že jsou jiní, že nezapadají, že nemají na reklamy, že se jejich web nedá zařadit do heureky nebo že zkrátka to dělají moc velké, moc malé a lidi to chválí, okoukávají a vy máte žít z jejich pochval a úsměvů :-). No zkrátka nějaký čas ano, ale pokud vaše srdce nevyhasne, příjde správný čas na to, že veškerá vložená energie se vrátí.

Buďte rádi, že jste jiní a nezapadáte...buďte rádi, že vaše věci nejdou hnedka na dračku, protože to je jen zprávou toho, že nejste konvenční, nebo že jste napřed nebo že teprve musíte najít svou cílovou skupinu fandů. Víte, několikrát jsem se setkala s otázkou, zda chci dělat byznys nebo být umělkyně. Sama jsem v tom měla trošku nejasno, ale pořád jsem si jela to svoje, ale díky konferenci Táňi Havlíčkové i ČESKÉ MISS, jsem dospěla k tomu, že jsem nikdy nechtěla být ani jedno a přítom něco mezi tím. Nemusíme se vždy zařadit, do něčeho jasně pojmenovaného ve společnosti, do řady, kde bude vše snadnější a lépe uchopitelné. Nejsem ani typický umělec, který chce "jen" vystavovat díla a žít z obdivných pohledů znalých, protože taková má tvorba absolutně nění, ale ani se nechci přizpůsobovat něčemu, co půjde masověji, co chce většina lidí a co zkrátka bude lepší byznys. Tvořím to, co jde ze mně...jsem částečně svobodný nedisciplinovaný a neuchopitelný umělec tvořící ze srdce a vždy jen to, co cítím a nikdy mě nikdo nepřinutí tvořit něco, co necítím, ale jsem tady taky pro lidi a tvořím tak, aby se určitý typ lidí (zřejmě svým určitým způsobem podobní jako jsem já) v tomto stylu našli a dělal jim radost víc než jen pohledem na krásnou věc, ale také její nositelností. A čím víc vás je, tím mám samozřejmě obrovskou radost, protože vím, že se povědomí o značce dostává ke všem ženám, ke kterým přijít má a zároveň vím, že svou specifičností doopravdy osloví jen některé, aby značka nadále mohla být tou malou soukromou handmade tvorbou Nikol Wlochové, která si na tom zakládá.

Jo a poslední obří úsměv, který ke mně letos přišel je splnění snu, který jsem si na začátku moc přála..., abych na ulicích potkávala cizí ženy ozdobené mými šperky...,aby jim na uších klimbaly ty moje Alokinky...a to se již několikrát splnilo! Jo, svoje šperky poznám na tuty, právě proto, že každé tvořím já a každé jsou originál a dělá mi to opravdu velkou radost! 

Tak hodně štěstí všem těm, kteří tvoří ze srdce a z lásky!

Vaše Nikol

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Facebook Alokin

KONTAKT

Mgr. NIKOLA WLOCHOVÁ

adresa:
Na Vyhlídce 711
735 42 Těrlicko
 
 
tel.:
(+420) 773 473 001
email:
info@alokin.cz
 
 
IČ:
76617904
číslo účtu:
2900617451/2010

NEWSLETTER

Chcete dostávat novinky přímo do Vaší schránky? Zašlete nám svůj e-mail! :)